image1 image2 image3

Playa Es Trenc

Niesamowita plaża Es Trenc znajduje się na południu popularnej i często odwiedzanej wyspy Majorka. Jej nazwa z kastylijskiego oznacza „uszkodzona”. Związane jest to z tsunami, które powstało w wyniku trzęsienia ziemi w Lizbonie i zerwało wydmy oddzielające od morza. Plaża ta jest ostatnim miejscem niezabudowanym na Majorce. Mimo wszystko została dobrze zachowana po katastrofie i dziś jest tłumnie odwiedzana przez turystów.

Es Trenc to drobny biały piasek, gorące słońce i idealne miejsce do odpoczynku. To jedno z najbardziej obleganych miejsc dziewiczych w czasie sezonu letniego. Łagodne nachylenie i system wydm to jego dodatkowe atuty. Można tu także obserwować ptaki, bowiem swoje miejsce do życia ma tu aż 171 gatunków. Jest to więc raj dla miłośników tych zwierząt.

Es Trenc znajduje się około pół godziny jazdy od znanych i tłumnie odwiedzanych kurortów Platija de Palma oraz Arenal, gdzie można błogo zrelaksować się w ciszy ciesząc się pięknem przyrody, a także odetchnąć, zamoczyć stopy w wodzie i po prostu być.

Palma to najpopularniejsza plaża położona w Zatoce Palma, mająca około 6 kilometróe długości. Znajduje się ona między miejscowościami El Arenal oraz CanPastilla. Można tu uprawiać takie sporty wodne jak windsurfing, czy pływanie jachtem. Między Palmą a El Arenal zaś znajduje się wspaniały park wodny - Aqualand, który jest jednym z największych w Europie.

Es Terenc oprócz atrakcji tych bliskich i tych trochę dalszych jest również miejscem, w którym swobodnie mogą czuć się naturaliści. Jej południowa część jest przeznaczona właśnie dla tych, którzy lubią opalać się toples, czy spacerować nago brzegiem plaży. To miejsce otwarte dla ludzi pragnących poczuć związek z matką ziemią, a przy tym czuć się swobodnie i dobrze w miejscu publicznym bez okrycia.

2020  Naturysta   globbersthemes joomla templates