image1 image2 image3

Paradise Beach

Mykonos to raj dla plażowiczów, choć miejsca dla nich stworzone nie znajdują się w samym mieście to jednak już cztery kilometry dalej można poopalać się na złocistym piasku. To wyspa położona na Morzu Egejskim w greckim archipelagu Cyklady. Znakiem rozpoznawczym Mykonos jest niewątpliwie wspaniale rozwiniętą baza turystyczna.

Najwspanialsze plaże znajdują się we wschodniej części wyspy. To miejsca pełne rozrywek. Paradise, Super Paradise oraz Elia to główne punkty, w których najczęściej przebywają turyści. Te niesamowite piaszczyste plaże wyposażone są w liczne bary, kluby z głośną muzyką, czy leżaki na każdym kroku. Ciszy raczej nie można się tu spodziewać.

Na plażę Super Paradise można się dostać jedynie małym stateczkiem np. z plaży Paradise. Można tu także przenocować, choć plaża ta raczej zachęca bardziej do całonocnego imprezowania aniżeli do snu.

Ostatnią przystanią, do której również dostać się można jedynie małym statkiem jest plaża Elia, najdłuższa na całej wyspie. Co ciekawe jest ona przedzielona w połowie skałami. To plaża pozwalająca na odpoczynek, do czego zachęca już sam krajobraz - piaszczyste piaski z zielenią stanowiącą tło. To właśnie tutaj nudyści mogą spokojnie leżakować. Większość plaży bowiem przeznaczona jest dla naturalistów. W zasadzie dwie poprzednie także posiadają wydzielone części dla tych, którzy preferują odpoczywanie toples.

Warto zajrzeć także do miasta Mykonos, które tworzą charakterystyczne domki o białych ścianach. Można zauważyć również białe wiatraki, stanowiące symbol archipelagu Cyklady. Dzielnicą, o której nie sposób zapomnieć będąc w tym mieście jest niewątpliwie Mała Wenecja, w której domy znajdują się nad brzegiem morza.

Mykonos ze swoimi plażami, a także ciekawym miastem zachęca do odwiedzania. To wspaniałe miejsce dla naturalistów, jak również dla wszystkich tych, którzy pragną ciekawie spędzić czas, poczuć atmosferę tego miejsca, czy bawić się do białego rana. Wakacje tutaj to niezapomniana przygoda.

2020  Naturysta   globbersthemes joomla templates